Čečenu nauda

Nekā Personīga esot noskaidrojis, ka Mūrnieces pīlei par to, ka čečeni finansējot Visu Latvijai! tomēr neesot reāla pamata. Prieks dzirdēt. Tomēr šajā stāstā ir viena daudz nopietnāka problēma, proti – ksenofobija un nacionālā profilēšana, ko pauž bēdīgi slavenā ministre un ko labprāt pārtrvēra žurnālisti. Pievērsiet uzmanību, ka runa bija nevis par to, ka smagos noziegumos apsūdzēts un nopietni aizdomās turēts vai varbūt pat notiesāts terorists vai bandīts būtu finansējis kādu partiju. Runa ir par to, ka šis cilvēks ir čečens. Un ja jau viens čečens iespējams ir devis naudu vienai partijai, visi čečeni vēlas ietekmēt Latvijas šķīsto politiku.

Īsāk sakot – šajā stāstā svarīgākais ir nevis tas, ka pilsonis Abdulmuslimovs ir nelegāli finansējis partiju, bet gan tas, ka viens čečens (un tātad visi čečeni) ir uzpirkuši vislatvijiešus. Jo kuram katram latvietim taču ir skaidrs, ka visi krievi ir okupanti, bet visi čečeni – teroristi. Un kas gan to lai zinātu labāk par Iekšlietu ministri?

Ja mēs tolerējam (un izskatās, ka valdības līmenī tas tiek darīts) šādu ksenofobisku būtni valdībā un ja prese vienā mierā nemitīgi atgādina Latvijas republikas pilsoņa Abdulmuslimova nacionālo piederību tā, lai uzsvērtu viņa personības iespējamās ēnas puses, tad būtu vien pareizi ar izpratni izturēties pret leģendām par latviešu balto zeķubikšu-snaiperu brigādēm (parasti viņas tiek uzspridzinātas un tikai zeķu ķesas tuvējos krūmos pierāda viņu nacionālo piederību) un viedokli, ka visi latvieši ir fašisti.

Iespējams, ka Beslans Abdulmuslimovs ir iesaistīts nelegālās darbībās. Iespējams, ka viņam ir nelegāla nauda un iespējams, ka viņš to ir kādam politiķim devis. Varbūt viņam pat ir saiknes ar čečenijas pretošanās kustību. Tomēr tas nekādā gadījumā neattiecas uz visiem čečeniem vienādi. Pati piederība čečeniem nedrīkst tikt uzskatīta par pamatu aizdomām noziedzīgās darbībās.  Ko tieši Mūrniece bija domājusi, sakot, ka “Drošības policija pārbauda tās rīcībā nonākušu informāciju par iespējamu aizdomīgu finansējumu partijai VL, kas varētu būt nācis no čečenu kopienas Latvijā.”

(citēts pēc “Ir”, bet arī citi avoti uzsver, ka viņa runā par čečeniem daudzskaitlī, kad runā par vienu pašu Abdulmuslimovu). Vai tiešām DP pārbaudīja to, ka finansējums varētu būt nācis no čečenu kopienas Latvijā? Un ja arī būtu? Vai tas kaut kādā ziņā būtu nepieļaujami? Vai čigānu, ebreju, lietuviešu un krievu, igauņu un lībiešu kopienas drīkst finansēt politiskās partijas, bet čečeni nedrīkst? Gan Mūrnieces izteikumi, gan žurnālistu leksika un Drošības policijas darbības liecina, ka Latvijā pilsoņi tiek dalīti labajos un sliktajos vadoties pēc etniskās piederības.

Tomēr visbēdīgākais ir tas, ka Mūrniece nu strādā vienotā sazobē ar partiju, kuras šefs, latviešu diasporas pārstāvis no Ventspils, patiešām ir devis naudu visādiem dīvainiem darījumiem, kurš joprojām ir ‘smagos noziegumos apsūdzētais’ un visā visumā aizdomīgs tips. Bet viņš, protams, nav čečens un tāpēc tas ir OK.

Advertisements